Kwisa w II Rundzie Pucharu Polski

Piłkarze Kwisy Świeradów awansowali do II rundy Pucharu Polski pokonując na własnym boisku IV- ligowca Granicę Bogatynia w rzutach karnych. Był to mecz walki i takiego przebiegu spotkania się nie spodziewaliśmy jak na IV ligowca przystało goście przez pierwszy kwadrans próbowali narzucić swój styl gry. Piłkarze z Bogatyni byli pewni że kondycyjnie nas rozjadą ale niestety ich pewność zamieniła się w niepewność. Wyszli na prowadzenie ale nie cieszyli się nim długo bowiem jeszcze przed przerwa bramkę wyrównującą zdobył Michał Rojek. Szkoda zmarnowanych kilku sytuacji po których mogliśmy wyjść na prowadzenie po jednej z nich piłka odbiła się od poprzeczki. Goście wykorzystali jednak swoją szanse i do przerwy prowadzili 2:1 Po przerwie to rywale musieli bacznie się pilnować by nie strać kolejnej bramki bo druga odsłona należała już do Kwisy wysoko postawiony pressing sprawił ze goście nie dali rady przedrzeć się na nasza połowę odsłonili się co dało nam szanse na przeprowadzenie kolejnych akcji i zdobycia bramki wyrównującej. Bramkę na 2:2 zdobywa Wojtek Ostrejko. Remis daje nam rzuty karne ale to jeszcze nie koniec meczu bo do końca jeszcze dobry kwadrans. Nie spodziewanie tracimy bramkę i bliżej awansu piłkarze Granicy.Ostatnie minuty jednak były zgubne dla gości bo nie przewidzieli jednego że nasz zespól zagra do końca i zdobędzie wyrównanie 3:3 strzelcem okazał się zdobywca pierwszej bramki. Koniec meczu i rzuty karne. Dwie doskonałe interwencje naszego bramkarza i skutecznie wykonane jedenastki naszych piłkarzy dały nam awans do II rundy Pucharu Polski. Kibice którzy przybyli na nasz stadion się nie zawiedli bowiem zobaczyli bardzo dobry mecz i oby takich więcej.Gratulacje i brawa.